Проведохме открит урок, посветен на 150 години от Априлското въстание.
На 29 април 2026 година в читалището в с. Богдан, се проведе открит урок, посветен на 150 години от Априлското въстание.
Председателят на Сдружение „Национална културна платформа“ Димитър Гешков представи презентация за революционната дейност в град Панагюрище и родолюбивото дело на Райна Княгиня.
Николай Василев от Рецитаторска група „Златен лист“, разказа за избухването на Априлското въстание в Клисура и Перущица, а Петър Пръмов и Дафинка Чокоева, прочетоха стихове за въстанието.
Събитието завърши с поклон пред паметта и делото на българските герои.



